29 grudnia 2023 /piątek/ godz. 18.00 - NIEMEN - ZATOR - Koncert świąteczny - wystąpią Natalia Niemen i Michał Zator

Bilety w cenie: 60 i 50 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 55 i 45 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)

 przycisk online

Projekt „Niemen – Zator | Koncert świąteczny” to piękna podróż muzyczna poprzez kolędy oraz utwory świąteczne z tradycji polskiej oraz zagranicznej. Muzycy wykonują w trakcie blisko godzinnego koncertu znane utwory w nowych aranżacjach na harfę i altówkę, jak również przybliżają publiczności mniej znane utwory. Dźwięki instrumentów w połączeniu z wyśpiewanymi słowami tworzą niezwykłą, podniosłą atmosferę pozwalającą na wejście w doświadczenie tajemnicy świąt.

Natalia Niemen - piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się źródłowym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator - najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne, jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, które otrzymał na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spotkanie z muzycznym światem, o którym opowiada zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

- - - - - 

Lista utworów, które usłyszymy podczas koncertu:
"Veni Veni Emmanuel" - Chorał Gregoriański
"God Rest Ye Merry Gentleman" - XIX wiek - celtycka kolęda- Autor nieznany
"You raise me up" - Secret Garden
"Mizerna Cicha"
"Cicha Noc"
"Wśród Nocnej Ciszy"
"Gdy Śliczna Panna"
"The Wexford Carol" - tradycyjna kolęda Irlandzka
"Let Us The Infant Greet" - tradycyjna kolęda angielska
"W żłobie leży"
"Dzisiaj W Betlejem"
"Bóg się Rodzi"

Czas trwania recitalu: ok.50 minut + bisy