20 stycznia 2024 /sobota/ godz. 18.00 - GRZEGORZ POLOCZEK - KARNAWAŁ PRZY CHOINCE - koncert

Bilety w cenie: 45 i 40 zł

przycisk online  

Wystąpią:
Grzegorz Poloczek
Katarzyna Piowczyk
Bartłomiej Kuźniarz

Grzegorz Poloczek to znany i niezwykle lubiany śląski satyryk, kabareciarz, piosenkarz, autor tekstów, skeczy monologów, scenariuszy programów telewizyjnych i konferansjer. Wydał trzy podwójne albumy muzyczne „Z mojego placu” , „Dwa Światy” i „Tam, kaj stoi stary szyb”. Każde spotkanie z nim wypełnione jest autorskimi monologami, piosenkami i dowcipami, przy których można zarówno płakać ze śmiechu, jak i otrzeć łzy wzruszenia. Swoją działalność traktuje wyjątkowo profesjonalnie, ponieważ uważa, że dobry kabaret powinien zarówno bawić publiczność, jak i budzić refleksję.

Grzegorz Poloczek regularnie gości na scenie ŚTI, za każdym razem gromadząc pełną widownię. Do najbardziej znanych przebojów artysty należą: „Malinkonija”, „Komunijne koło”, „Bochen chleba”, „Od dna do dna”, „Rączka gotuje”, „Patronka górników” czy „Tam, kaj stoi stary szyb”.

Artysta jest pomysłodawców Nagród "Hanysy", których ideą jest wyróżnianie tytułem i statuetką „Hanysa” wybitnych Ślązaków bądź ludzi spoza Śląska, szczególnie przez Ślązaków cenionych. Na corocznej uroczystej gali odbywającej się na scenie Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. Henryka Bisty (dawniej Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty), nagradzani są przedstawiciele świata sportu, dziennikarstwa, medycyny, kultury, nauki, sztuki, przemysłu i biznesu, a także instytucje takie jak teatry, opery, fundacje, centra kultury czy media. W listopadzie 2023 roku na scenie ŚTI będzie już 27. edycja przyznawania tych nagród.